Babanın evlatları

Kurtlar Vadisi’nin son bölümünde çok ilginç olaylar izledik. Kara ve Kaşifoğlu hakkında detaylı bilgiler edindik. Tüm bunlar ve daha fazlası için okumaya devam edin.

Kurtlar Vadisi’nin son bölümünde çok ilginç olaylar izledik. Kara ve Kaşifoğlu hakkında detaylı bilgiler edindik. Tüm bunlar ve daha fazlası için okumaya devam edin.

Geçen bölüm Kara ile Polat’ın buluşmasına tanık olmuştuk. Bölüm görüşmenin kaldığı yerden devam ediyor. Kara yaptığı infazları itiraf ediyor. Alper ve Hamit’i niye öldürdüğünü anlatıyor. Hamit’ten bahsederken Ham-it şeklinde ifade etmesi bana Hal-it’i hatırlattı. İlk sezonda Nuriş kardeşleri canlandıran Cerrahpaşalı Halit’e Hal-it demişti. Daha sonra oğlu Ferman’ı Polat’a emanet edip ayrılıyor.

Eski MİT Başkanı Eşref Bey, Polat’ı ziyarete geliyor. Bundan sonra ihtiyarlar ile bağlantıyı kendinsin sağlayacağını söylüyor. Kendisinin yurtdışında olduğunu hatırlatan Polat’a demek ki çok nadir görüşeceksiniz diye cevap vermesi, artık Kurtlar Vadisi’nde ihtiyarların ağırlığının olmayacağı anlamına geliyor.

Kara Polat’tan sonra Zaza ve Murat’la görüşüyor. Zaza‘ya biraz takıldıktan sonra Murat’ın yanına geçen Kara ile Murat’ın konuşmalarından, Murat’ın Kara’nın emanetçisi olduğunu öğreniyoruz. Bunca yıl tüm o gece kulüplerini Kara için çalıştırmış. O sırada Murat’ın telefonunu Sabri arıyor. Beyefendinin Sabri, Kaşifoğlu ile bir barışma görüşmesi için Kara’yı Beyefendinin çağırdığını iletiyor.

Kara durumu Polat’a bildiriyor. Kaşifoğlu’nu yakalamak için Beyefendinin evine pusu kuran bizimkiler beklemeye başlıyor. Süleyman DEMİREL’i canlandırdığını daha önce söylediğimiz Beyefendi, Kara ile Kaşifoğlu’nu birbirine engel olmamaları için uyarıyor ve sizler benim evlatlarımsınız, ben sizin babanızım sözümden çıkmayınız diyor. Bin bir surat Kara’nın eve imam kılığında girdiğini de gülümsetici bir anekdot olarak aktaralım.
Çıkışta Kaşifoğlu’nu takip eden Polat ve ekibi, onu ormanlık alanda uzunca bir zamandır görmediğimiz bir çatışma sahnesinin ardından kıskıvrak yakalıyor. Hemen sorguya alınan Kaşifoğlu, Yaşar Ağa’ya teslim edileceğini anlayınca Polat’a çok stratejik bir bilgi veriyor. Zülfikar Ağa’nın Zaza ile Suriye’den Lübnana’a götürdükleri silah anlaşmasını kullanarak hem İsrail’e hem Suriye’ye hem de Türk Hükümeti’ne gözdağı verecek bir operasyonun bilgisini veren Kaşifoğlu ölmekten şimdilik kurtuluyor.
Ayrıca görüşmeden önce Kaşifoğlu’nun birisinden belgeler aldığı ve konuştukları sahneden, sürekli basına sızdırılan belgelerin hangi kaynaklardan ne amaçlarda sızdırıldığını öğreniyoruz. Yine örgüt’e emniyet güçlerinin konumu hakkında bilgilerin olduğu belgeleri Kaşifoğlu’nun sızdırdığı da belli olmuş oluyor.

Öte yandan, Cevher’ini arayan Zaza, kumarhaneyi basıyor. Orada Cevherini bulamayınca hastane hastane dolaşarak sonunda Cevher’i komada yatarken buluyor. Cevher’den kendisini bu hale getirenin Pusat olduğunu öğrenince hışımla Memati’nin yanına koşuyor.

Örgütün ise kendi içinde uyuşmazlık devam ediyor. Lale Zara ve KCK sorumlusun konuşmalarından son zamanlarda iyice dillendirilmeye başlanan Türkiye’nin Suriye’ye sokulma operasyonu hakkında bilgiler alıyoruz. Firat’ı kaçıran KCK sorumlusu, ona öldürdüğü elemanı soruyor. Oğlunu kurtarmak için oraya gelen Lale Zara’nın acziyeti örgütte yetkiyi silahlı kanadın aldığını gösteriyor.

Askerlerin yaptığı operasyon için Polat’tan talimat alan Zülfikar Ağa, o gelinceye kadar teslim olamayacaktır. Çakır’ın kızıyla uğraşan Memati ise Zaza’nın sustalısı altında inim inim inlemektedir.

Bakalım gelecek bölümde içlerinde hangisi taraf değiştirecek. Zülfikar Ağa mı yoksa Memati mi? Bekleyip göreceğiz.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir