Alfa Timi görev başında

Syfy’nin 2011 yapımlarından olan Alphas ilk sezonunu tamamladı. Yayın sırasında izleme imkânı bulamamıştım. Şimdi izlemeye başladım. İşte ilk izlenimlerim.

Syfy’nin 2011 yapımlarından olan Alphas ilk sezonunu tamamladı. Yayın sırasında izleme imkânı bulamamıştım. Şimdi izlemeye başladım. İşte ilk izlenimlerim.

Benim hep dizileri birbiriyle karşılaştırma huyum vardır. Ne yalan söyleyeyim pilot bölümü izleyince ha dedim bu ikinci bir Heroes vakası. Ondan farklı olarak olayda fantastik bir durum yok. Günümüzde yaşanan ve bazı insanların özel durumlarını konu alan güzel bir dizi.

Özel yetenekleri olan bir grup insan, Dr. Rosen öncülüğünde yaşanan sıra dışı olayları çözmeye çalışmaktadırlar. Aynı zamanda kendileri gibi insanları da aramaktadırlar. Bazıları özel kliniklere yatırılırken bazıları ise özel hapishane diyebileceğimiz yerlere konulmakta dırlar.

İşte Alfa Timi

Dr. Lee Rosen: “Alpha” nitelendirdi süper yeteneklere sahip insanların çalışma konusunda uzmanlaşmış bir doktor, o belirlemenize yardımcı olur ve diğer Alpha yardım ya da tehlikeli olanları durdurmak için, böyle Alpha bir hükümet sponsorluğunda ekibi yönetiyor.

Gary Bell: Annesi ile birlikte yaşıyor ve bir dereceye kadar sosyal fonksiyonel bir otistik genç adam. O ince hava ve hızlı bir şekilde herhangi bir bilgisayar gibi işlem bilgileri kablosuz iletişim sinyalleri görüntüleyebilir ve iletişim kurma yeteneği vardır.

Cameron Hicks: Beyni diğerlerine göre çok daha hızlı bir hızda hareket süreci sağlar “hyperkinesthesis” insanüstü yeteneği ile eski bir Deniz. Bu yörünge görme tarafından tahmin etmek için, örneğin, ona verir. Ancak, o zaman aşırı stres altında bunu yapmak değildir.

Rachel Pirzad: Yeteneği ile tüm diğerleri devre dışı bırakarak, onun beş duyu (görme, koku, tat, işitme ve dokunma) aşırı seviyelere yükseltmek için eski bir CIA dilbilimci. O mikroskobik düzeyde şeyleri görmek ya da kokusunu tarafından karmaşık kimyasal bileşimi tespit etmek için, örneğin, kullanır. Onu duyuların onun sinestezi ile birlikte kalıcı, normalin üzerinde bir dereceye kadar yükselmiş olduğu gerçeği, onu sosyal etkileşim için zor olun.

Nina Theroux: Zihinsel diye sözlü (Hyper İndüksiyon denir) sorar ne yapıyor, insanları, “push” genç bir kadın. O, onun erkek arkadaşı onu yanlışlıkla intihar “itme” ile sonuçlanan, kişisel kazanç için kullanmak için kullanılır. O şimdi kendini kurtarmak için bir çaba Dr. Rosen yardımcı oluyor.

Bill Harken: Daha fazla dayanıklılık ve superstrength içinde, irade onun endokrin “mücadele veya uçuş” yanıtı aktive etme yeteneğine sahip eski bir FBI ajanı. O, ancak, onun vücut neden olan stres nedeniyle çok uzun süre bu devam edemez.
Bölüm bölüm aktaramayacağım ama belki birkaç bölümü özel olarak yazacağım Alphas ile alakalı olarak söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir