Barış istiyorsan savaşa hazır ol

John Wick serisinin 3. filmi Parabellum yayınlandı. Filmle ilgili detaylar ve sürpriz haberler yazının sonunda.

John Wick, ilk filmi 2014 yılında yayınlanan, Chad Stahelski’nin yönettiği, Matrix serisinden tanıdığımız, Keanu Reeves ve Laurence Fishburne’ün rol aldığı Amerikan aksiyon filmidir. Ian McShane ve Halle Berry gibi isimler de dikkat çekici yardımcı oyuncular.

Evlendiği için emekliye ayrılan bir tetikçinin, antika arabasının çalınması ve ölen karısından hediye olarak kendisine bırakılan köpeğinin öldürülmesiyle başlayan olaylar, imkansız bir görev sonrası oluşan yeni problemlerle 2. filmde de devam etmişti.

Ülkenin azılı suçlularının el ele, kol kola rahatça kaldıkları The Continental otelinde suç işlemek yasak. Ancak dışarı çıkınca her şeyi yapabilirsiniz. Kendisi de eski bir kiralık katil olan ve bu kadim kanunu çiğneyen John Wick, yaptığı hatanın bedelini ödemek zorunda.

Serinin 3. filminde, işte bu bedel ödeme hikayesini izliyoruz. Tam her şey bitti derken, eski dostlarından da yardım alan John, kendisine bambaşka bir gelecek yazıyor.

Filmde en çok dikkatimi çeken ve ismine de konu olan “Si vis pacem, para bellum.” repliği oldu. latince olan bu söz; “Barış istiyorsan savaşa hazır ol.” demek oluyor ve tam olarak filmin ruhunu yansıtıyor. Bir başka replik ise Matrix’ten hatırladığımız; “Guns. Lots of guns.” repliği. Aynı Neo’nun Morpheus’a dediği gibi burada da John Wick, Bowery King’e “Guns. Lots of guns.” yani “Silah. Çok sayıda silah.” diyor. Bu bakımdan filmin gülümseten bir tarafı da var.

John Wick: Parabellum repliklerine Quotpedia sitesinden ulaşabilirsiniz.

John Wick 3, çok iyi bir gişe hasılatı yapınca, serinin 4. ve 5. filmlerinin de onaylandığını hatta Continental adında ve oteli konu alan bir dizisinin de yolda olduğunu da bir haber vermiş olalım.

Netice itibariyle, tam efsane bitti derken, küllerinden geri doğan bir karakterin, şimdilik iki hikayesini daha izleyeceğiz. Bakalım sonraki bölümler, ilk üç bölüm kadar iyi olabilecek mi?

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir