Babacığın kutusu

Efsane dizi Dexter’ın ikinci bölümünde bir çok olay söz konusuydu. Şimdi hepsini de sırasıyla aktarmaya çalışacağım.

Evvela Amiral Adama’nın diziye girmesiyle muhteşem bir sezon olacağını söylediğimi hatırlatarak, ikinci bölümde hiç de haksız olmadığımı gördüğümü söyleyerek başlamak istiyorum. Çünkü Professor James Gellar ve Travis’in gizemli macerası henüz anlaşılabilmiş değil. Bu da merak seviyesini üst düzeyde tuttuğu için seyir zevki de artıyor.

Dexter’in “İyi Çoban” lakaplı eski mafyalardan yeni peder Sam’ı gözüne kestirmesiyle başlayan macera, Peder Sam’ın açık yürekliliği sayesinde başka bir yırtmış katili masasını yatırmasıyla son buluyor.

Quinn’in Debra’ya evlenme teklifi etmesini aslında hiç beklemezdim. Debra’da beklemiyormuş ki bildiğimiz bozuk ağzıyla bunu geri çeviriyor. Dexter bu duruma çok seviniyor. Zira zaten yeterince kendisine ayak bağı oluyor, bir de evlenirlerse kesinlikle öldürmesi gerekecek.

Diğer yandan, LaGuerta kendisinden boşalan Miami Metro Police Departmanı’nın başına komiser yardımcısı Angel Batista’nın geçmesini ayarlamasına rağmen, gece kulübündeki performansıyla internete düşen görüntülerine hayran kalan Başkomiser Matthews, Debra’yı başkomiser yapmaya karar verir.

İkilem arasında kalan Debra, Batista ile konuşur. Batista, istemeyerek de olsa Debra’ya destek verince güle oynaya görevi kabul eder.

Tüm bunlar olup biterken Harry, Dexter’ın yaşamında ki önemli objeleri ezberlemeye başlar. İlk olarak Dexter’ın kan örneklerini koyduğu kutunun farkına varır. Bunu fark eden Dex, hemen ona başka bir kutu alır ki kendi kutusunu unutsun.

Sonraki bölümlerde profesör ve Travis’in ne yapmaya çalıştıkları ortaya çıkınca şenlenecek olan Dexter izlenimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir