Çiftlik istila edildi

Walking Dead'de ikinci sezon müthiş bir finalle sona erdi. The Walking Dead'in sezon finali ilginç olaylara sahne oldu.

Walking Dead’de ikinci sezon müthiş bir finalle sona erdi. The Walking Dead’in sezon finali ilginç olaylara sahne oldu.

Dale’in aylaklar tarafından öldürülmesiyle başlayan çöküş, Shane’in esiri öldürmesiyle alevlenen liderlik mücadelesi sonucunda Rick’in Shane’i öldürmesi sonucu göç halindeki aylakların çiftliğe saldırmasıyla son buldu.

İki sezondur, grup halinde hayatta kalma mücadelesi veren kahramanlarımız, biraz kayıpla bunu başarmaya devam etse de son bölümde anlaşıldı ki gelecek sezonda işler farklı yürüyecek. Rick’in ifadesiyle artık demokrasi işlemeyecek.

İstila sonucu büyük öz veriyle çabalayan gruptan bazıları aylaklara yem olurken, birçoğu kurtulmayı başardı. Kurtulanlar otobanda buluştuğunda geride sadece Andrea kalmıştı. Araçsız, silahsız, tek başına kalan Andrea ormanın içinde tam aylaklara yem olacakken ortaya çıkan meçhul kişi onu kurtarıyor. Bu kişi öyle karizmatik birisi ki gelecek sezon onu çok göreceğimizi söyleyebilirim. Çünkü olaya farklı bir açı getireceği belli. Neden mi? Çünkü elinde kılıcı, yüzünü öreten peleriniyle adeta bir karizma abidesi olan şahsın elinde zincire bağlanmış köpekler gibi iki aylağı görünce şaşırmamak elde değil. Bu şahsın ekibe çok şeyler vereceğini tahmin ediyorum.

Ayrıca gelecek sezonun son sahnede gösterilen mekanda, tahminimce eski bir hapishane olan yerde geçeceğini düşünüyorum. Çünkü gidecek hiç bir yerleri kalmayan ekibin buraya sığınacağını, hatta belki de orayı gizemli pelerinlinin yönettiğini düşünerek biraz ileri gidebilirim. Shane’in yokluğunda onun karakterini değişen Rick’in dolduracağını ve artık esas oğlanın kılıçlı savaşçının olacağını düşünüyorum.

Her zamanki gibi geleceğe yönelik öngörülerimi sıraladıktan sonra yeni sezonu iple çektiğimi, son zamanlarda durağan geçen dizinin yeni sezonda daha hareketli olacağını düşündüğüm için sabırsızlanmaya başladığımı ifade ederek herkese iyi geceler diliyorum.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir