İyilik bul, iyilik yap

Türkçe'ye, İyilik bul, iyilik yap olarak çevrilen Pay It Forward, aynı adı taşıyan Catherine Ryan Hyde'ın romanına dayanan 2000 Amerikan yapımı romantik bir drama filmi.

Türkçe’ye, İyilik bul, iyilik yap olarak çevrilen Pay It Forward, aynı adı taşıyan Catherine Ryan Hyde’ın romanına dayanan 2000 Amerikan yapımı romantik bir drama filmi.

Las Vegas’ta yaşayan 12 yaşındaki Trevor McKinney’nin başlattığı iyi niyet hareketini anlatan film, bir çocuğun erişebileceği potansiyeli gözler önüne seriyor.

Ünlü aktörler Kevin Spacey ve Helen Hunt’ın başrolleri paylaştığı filmin ana karakteri ise The Sixth Sense (Altıncı His), Artificial Intelligence (Yapay Zeka) ve Forrest Gump gibi ünlü filmlerden hatırlayacağımız Haley Joel Osment canlandırıyor.

Bir çocuğun hayal gücü ve çabası üzerinden zeki ama asosyal bir öğretmen ile zor şartlarda yaşayan dul bir kadının ilişkisi irdelenmektedir. Hazin sonuna rağmen ortaya koyduğu domino etkisi yaratan duygu izleyiciyi kapsayan filmi henüz izlememiş olanlar varsa behemahal izlemelerini öneriyorum.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir