Hikayesi 2020 yılında geçen filmler

2020'nin gelişi beraberinde yeni on yılın başlangıcını getiriyor. Önümüzdeki yıldan ne bekleyebiliriz? Filmler herhangi bir gösterge ise, robotlarla, Mars'a seyahatlerle ve daha fazla robotla dolu olacak.

2020’nin gelişi beraberinde yeni on yılın başlangıcını getiriyor. Önümüzdeki yıldan ne bekleyebiliriz? Filmler herhangi bir gösterge ise, robotlarla, Mars’a seyahatlerle ve daha fazla robotla dolu olacak.

Evet, yıllar boyunca, bir dizi bilim kurgu filmi 2020’de parsellerini temel aldı. Neyse ki, distopik tahminlerinin çoğu işareti kaçırdı. Yine de, senaryo yazarlarının gelecekteki toplumun çeşitli öğelerini başarılı bir şekilde tahmin ettikleri birkaç örnek var.

Aşağıdaki filmlerin hiçbiri sinematik klasik olarak kabul edilmese de, bir çift en azından gişe rekorları kırdı. Stilleri anime’den büyük bütçeli aksiyon filmlerine kadar değişiyor ve yetişkinler için iyi bir film.

Kararlarınızı hazırlarken ve önümüzdeki yıla hazırlanırken, UCR olarak 2020 için yedi filmin öngörüsüne bakıyoruz.

Gerçek Çelik (2011)

Hugh Jackman , Rock ‘Em Sock’ Em Robots gibi garip bir şekilde hissedilen bu aksiyon filminde rol alıyorhayata geçirmek. Filmde, büyük boksörler onu halkada küklerken, insan boksunun yerini robot savaşları aldı, et ve kan meslektaşları onları yandan kontrol ediyordu. Evet, arsa daha derin itfa temaları ve kalbi ısıtan bir baba oğul hikayesi var, ama hadi – robot boks!

DOĞRU OLDU:  Gerçek hayat teknolojisi Real Steel kadar gelişmiş olmasa da , robot dövüşü yıllardır var. Başarılı TV şovları, Robot Savaşları ve Battlebot’ların Amerika’daki evlere çatışan cyborgs getirdiğini gösterirken , çok heyecanlı bir 2017 gösterisi , ABD ve Japonya’dan devasa, milyonlarca dolarlık robotların üstünlük için düello yaptığını gördü. BotboxerDünyanın ilk robotik boks torbası, 2018 yılında rakibinin hareketlerine yanıt vermek için ileri teknoloji ile piyasaya sürüldü. Robotların zaten basketbol dünyalarını istila ettiği gerçeğini atın, futbol ve golf ve aniden bir robot boks ligi kavramı şimdiye kadar getirilmiş gibi gelmiyor.

Tarih Öncesi Gezegene Yolculuk (1965)

1965 yılında, efsanevi yönetmen Roger Corman , İngilizce diyaloğa girmiş olan Sovyet 1962 bilimkurgu filmi Planeta Bur’un haklarını satın aldı, bir dizi yeni çekim sahnesi ekledi, sonra Prehistorik Gezegene Voyage olarak yeniden yayınladı . Filmin konusu, daha önce bilinmeyen bir dünyayı keşfederken dinozorlar, kertenkele insanları ve çeşitli antik canavarlarla karşılaşan bir astronot ekibi etrafında dönüyordu. Zayıf bir senaryo ve sevimsiz efektlerle, Mystery Science Theatre 3000’de patlayacak türden bir hareket .

Doğru söylemiş NE:  Bu B-film ile gerçek dünya arasında birçok bağlantı bulmak zordur, ancak teknolojinin birkaç adet 2020 Filmin astronotlar onların keşif sırasında destek robotları kullanmak gerçek hayata bağlamak bir uygulama NASA o vardır oldukça uzun bir süre çalıştı . Karakterler bu droidleri kontrol etmek için ses komutunu kullanır, bir noktada makineden müzik çalmasını bile ister. Bu, modern hanelerin Alexa’larına nasıl komuta ettiklerine benzer. Sonra, bu filmde yer alan bir kavram olan vurgulu araba (birçokları arasında) var. Araç genel kullanıma yapılmamış olsa da, onun yaratma kesinlikle gibi görünüyor eserlerinde .

Mars Misyonu (2000)

Bir astronot ekibi, Kızıl gezegende yaşamın var olabileceğine dair kanıt bulma umuduyla Mars’a giriyor. Bunun yerine, insan varoluşunun anahtarlarını keşfederler ve Dünya yaşam formlarının başlangıçta Mars’ta başladığını keşfederler. Bu gerilim görsel olarak çarpıcıydı ve Gary Sinise, Don Cheadle ve Tim Robbins’i içeren bir oyuncu kadrosuna sahipti . Yine de, bir gişe dud oldu ve büyük ölçüde olumsuz yorumlar kazandı.

DOĞRU OLDU: İnsanlar Mars’a henüz ayak basmamış olsa da, NASA birçok başarılı insansız iniş başlattı. En son 2018 en InSight, Mars’ın derin iç çalışma ilk uzay aracı olduğunu. Filmin hikayesindeki önemli bir nokta, Mars’ta suyun keşfi etrafında dönüyor, bu da gerçek hayatta doğrulandı .

Droid (1988)

Blade Runner’dan ilham alan yetişkin film yapımcıları, Cabaret Sin adlı kasvetli, fütüristik bir porno oluşturmaya karar verdi . Yatırımlarından daha fazla getiri elde etmek amacıyla, üreticiler 22 dakikalık müstehcen materyal düzenledi ve Droid adında bir bilimkurgu filmi olarak yeniden yayınladı . Doğrudan videoya dağıtılan bir filmden beklediğiniz gibi, yapım kalitesi son derece düşüktür. Katil droidleri avlayan ve aynı zamanda “Zevk Kubbesi” nde çok fazla zaman geçiren kefalli bir polis etrafında toplanan arsa neredeyse yok. Ayrıca Rochester adında, Star Wars şöhretinin C-3PO’su gibi konuşan ve hareket eden bir robot da var .

DOĞRU NEDİR:  Bu filmin büyük kısmı gülünç olsa da, doğru yaptığı bir şey var: robot seks. Bazı insanlar bulabildikleri kadar tuhaf ve potansiyel olarak sağlıksız olabildikleri için yapay olarak zeki cinsel yoldaşlar hızla gelişen bir endüstri haline geldi . Birçok gerçekçi model zaten piyasada ve şirketler talebe ayak uydurmak için gittikçe daha fazlasını yapıyor. Çeşitli uluslararası şehirlerde kurulmuş olan robot genelevler bile var .

Yarının Sınırı (2014)

İnsanlar uzaylı istilacılarıyla savaşırken, Binbaşı William Cage ( Tom Cruise ) zamanı döngü yeteneği kazanır. Savaş alanında her öldüğünde, gününü yeniden yaşamak için uyanır, önceki enkarnasyonlarından gelen anıların tümü hala sağlamdır. Asker Rita Vrataski ( Emily Blunt ), Cage’in döngü yeteneğini tanır ve uzaylıları yenmenin anahtarını bulmak için onunla birlikte çalışır.

DOĞRU NEDİR:  Neyse ki, çok fazla değil. Dünyanın kesinlikle sorunları olsa da, uzaylı istilasından imha ile karşılaşmak bunlardan biri değil. Ancak, Cruise’un filmdeki karakterinin kullandığı teknoloji gerçeklikten uzak değildir. In Yarının Kenar , askerler büyük dış iskelet body suits içinde zırhlı edilir. Gerçek hayattaki versiyonlar çok daha küçük olmakla birlikte, ABD Ordusu zaten dış iskelet teknolojilerinin oluşturulmasına yatırım yapıyor .

Roujin Z (2001)

Bu anime filminde, bilim adamları artan sayıda yaşlı insan ve tıbbi topluluğa aldıkları ücret yüzünden hayal kırıklığına uğruyor. Buna karşılık, gıda ve ilaç dağıtan, eğlence sağlayan, duş veren ve genellikle hastanın hayatta kalması için gereken her şeyi yapan robotik bir hastane yatağı olan Z-001’i yaratırlar. Ölmekte olan bir dul kadın, bu devrimci hastane yatağını ilk kullanan insanlardan biri olarak kabul eder. Robotik yatak, adamın ölen karısının ruhuyla yaşandığında işler değişiyor ve hastaneden bir kopuşa yol açıyor.

DOĞRU NEDİR: Film, sağlık bakımı ile ilgili bir hiciv gibi davranıyor, ancak amacı şaşırtıcı derecede doğru. Yaşlı nüfus ABD setinde 65 yaş üstü kişilerle, katlanarak büyüyor outnumber değişen demografik zaten neden olan 18 yaşın altında kişilerin büyük sorunlara bunu bir yapım, sağlık dünyasında hararetli tartışılan Washington’da konu.

Mahsur (2001)

Mars’a giden ilk insanlı görev, kara gezegende beş astronotu mahvederek karaya çarptı. Bir kurtarma gemisi Dünya’dan gönderilse de, ekibin hava ve gıda kaynakları sadece iki kişiyi destekleyecek. Cesurca, üç astronot hayatta kalmanın yollarını bulma umuduyla ıssız gezegene girmeye karar verir. Bu indie film yapım değeri düşük ama özellik Vincent Gallo, Maria de Medieros ve Johnny Ramone (evet, dahil olmak üzere birkaç tanıdık yüzler yaptığı o Johnny Ramone).

DOĞRU NEDİR:  Filmde gösterilen Mars keşfi, siz insanları kaldırdığınız sürece tekrar doğruya yakındı.

Kaynak : https://ultimateclassicrock.com/sci-fi-movies-set-in-2020/

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir