Dünyanın Sonu

Dexter’ın altıncı sezonunda Travis, Profesör Gellar’ın öğretileriyle dünyanın sonunu getirmeyi amaçlıyordu. Ancak bu kendi sonu oldu.

Dexter’ın altıncı sezonunda Travis, Profesör Gellar’ın öğretileriyle dünyanın sonunu getirmeyi amaçlıyordu. Ancak bu kendi sonu oldu.

Ağabeyi Brian Moser, eski sevgilisi Lila West, kankası Miguel Prado, üçlemeci katil Arthur Mitchell derken bu sezon da Travis Marshall’ın peşinden koşan Dexter, onu da kutuya sıralarken önümüzdeki sezona ışık tutacak bir sonla kapanıyor. Debra’nın Dexter’a aşık olduğunu öğrendiğimiz gibi bir de onun Dexter’ı Travis’i öldürürken görmesi iki şeye işaret ediyor. Dexter, önümüzdeki sezon ya Debra’yı halledecek, ya da aynı Brian ve Dexter gibi onun da içindeki karanlık ortaya çıkıp birlikte yeni katliamlara yelken açacaklar.

İşin şakası bir yana, bu sezondan çok umutluydum. Hayal kırıklığına uğramadım ama daha farklı bir sezon beklediğimi itiraf etmeliyim. Gelllar’la birlikte diziye giren Edward James Olmos’un olması ve konunun Tanrı’ya iman ve ateizm üzerine devam etmesi, ayrıca ilahi metinlerde geçen hikâyelere atıflarda bulunulması bende daha farklı bir son arayışına sebep olmuştu.

Ne olursa olsun, Dexter‘ın gözümde ki değeri değişmiş değil. Edindiğim bilgiye göre yedi ve sekizinci sezonlar da çekilecek ve sekizinci sezon Dexter’ın final sezonu olacak. Yedinci sezonun ne zaman başlayacağına gelince her zamanki gibi 2012 Eylül ayında başlaması muhtemel. Ama bakıp göreceğiz. O zaman kadar ne yapacağız derseniz, tavsiye edeceğim birçok diziyi bu sitede bulabilirsiniz.

Unutmadan bir hatırlatma: Önümüzdeki günlerde hazırlamakta olduğum Dexter’ın ölüm listesini detaylı olarak yayınlayacağım.

Bu müjdeyi de verdikten sonra çok fazla detaylardan bahsetmeden bitirdiğim sezon finalini izlemeyenler varsa hala bir an önce izlemelerini tavsiye ediyorum.

İlerde bir gün hayatlarınızın Dexter’la buluşmaması temennisiyle herkese iyi sabahlar diliyorum.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir