Bu kez hedef hanımefendiler

Ersoy’un adamı olan emniyet müdürünü sorgulayan Polat, Ersoy’un artık siyasi yöntemlerle bunu başaramayacağını, kırmızı plakalılardan ilk 5 sıradakileri öldüreceğini öğrenir.

Feller, çalınan bilgisayarının hesabını Ünsal’dan soruyor. En kısa zamanda geri getirilmesini, eğer kopyalanmışsa sorumluları istiyor.

Özel yetkileri elinden alınan Savcı Leyla’yı ziyarete giden Polat, eve girerken kimliği belirsiz bir kişi tarafından fotoğraflanır. Leyla ile Polat arasında yakınlaşmayla süren gecede Polat’ın Elif sevgisi üzerinden Leyla ile Polat arkadaşlığının, sevgililiğe doğru gidişini izliyoruz.

Zaza’nın bıçakladığı Yaşar Ağa, hastanede iyileşmeyi beklerken, oğlu Kenan’a bunun kendileri için ne kadar kıymetli bir durum olduğunu anlatmaya çalışıyor. Murat’la, Zaza ve yeğenleri Cevher ve İmdat birbirine diş bilemeye devam etmektedirler. Memati müdahale ederek olaya son noktayı koyar. Zaza ve Murat Yaşar’dan helallik diler ve tokalaşarak barışırlar.

Şamir, Günter, Kaşifoğlu ve Şahmeran toplantıda, Ali SATAN’ın “İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye” kitabını örnek göstererek, Türkiye’nin bölgede hâkim güç olmaması için kürdistanın kurulması gerektiğini söylerler. Mezhep çatışması ve etnik çarpışma planı kuruyorlar. Yerel ayaklanmaların ardından ise Ersoy’un devletin tepesini yok etmesi bekleniyor.

Ersoy’un suikast planı ulaştırılan başbakan, derhal Polat’la görüşmek ister. Görüşmede hanımefendilerin toplantısı olduğunu öğrenen Polat, programı iptal ettirmez. Başbakan, Polat’a Ersoy’u ele geçirmesini diğerler Gladyo artıklarını kendisini temizleyeceğini söyler.

Yaşar, İzzet, Haşim ve Murat’ın paralarını kontrol eden namı diğer Forex Hüseyin, Polat’a gelerek durum hakkında bilgi verir.

Çok sıkı güvenlik önlemleri altında hanımefendilerin katılacağı organizasyona hazırlanan emniyet güçleri her yeri didik didik ararlar. Bu sırada Polat ve arkadaşları da onlara yardımcı olur. Başbakan ve cumhurbaşkanının hanımlarının tıpkı gerçekteki gibi başörtülü olarak gösterilmiş.

Leyla ile resimlerini çekip gazetesinde yasak aşk diye bastıran İnci’ye ulaşamayan Polat, bu hengâmede kahveye çay içmeye girer. Ancak orada Kuzey Irak’tan birisiyle görüşmek için gittiği anlaşılır. Kahvede özellikle Suriye, Kandil ve orta doğuda son günlerde yaşanan olayları değerlendiriyorlar.

Toplantıda kararlaştırıldığı gibi, Şahmeran’ın acemi adamları bir karakola baskın düzenler. Yine Kaşifoğlu’nun adamı olan nöbetçi komutan onları beklemektedir. Bütün teröristleri öldüren askerler, terörist cesetlerini sürükleyerek köye getirirler. Bu durum geçtiğimiz haftalarda Güneydoğu’da meydana gelen cenaze olayını canlandırmışlar gibi geldi bana.
Alper’in yapılan bütün baskınlardan eli boş dönmesi ve güneydoğuda ki cenaze olayı başbakanın moralini çok bozar. Başbakan, talimat vererek genelkurmay başkanını çağırır ve valiyle irtibat kurulmasını emreder. Genelkurmay başkanı gereğini yapacağını söyler. Terörle mücadele ile teröristle mücadelenin farklı olduğunu ifade eden başbakan, Ersoy’un sağ olarak ele geçirilmesini emreder.

Kahvede çay içerken, mahzen kapağını fark eden Polat, hemen talimat vererek, hanımefendilerin evden çıkmasını ister. Bu sırada Ersoy ve adamları yeraltında istihbaratı yanılttığını düşünerek operasyon için fırsat kollamaktadırlar.

Mahzen kapağından eve çıkan Ersoy ve adamları, devletin ilk üç numarasının eşlerini rehin alır. Başbakanı telefonla arayan Ersoy, bir saat içinde devletin üst dizey yetkilileri istifa etmezse eşlerini tek tek öldüreceğini söyler. Ersoy’un başbakan ve cumhurbaşkanının eşleri için ben sizin kardeşiniz sayılırım benim yanımda başınızı açabilirisiniz lafı neden konulmuş onu anlayamadım doğrusu. Eşlerinin rehin alınmasından dolayı toplanan başbakan, cumhurbaşkanı ve genelkurmay başkanı, toplanarak durum değerlendirmesi yaparlar.

Feller’in bilgisayarını Ünsal’a Şamir getirince, kimin çaldırdığını öğrenmiş oluyoruz. Feller’i ona vermesi karşılığında ona güç vaat ediyor. Bu vaatler karşısında aklı karışan Ünsal’ı hâkimiyet ateşi yakmaya başlıyor bile. Feller’in bilgisayarının şifresini kırdıran Ünsal, içindeki bilgilere ulaşıyor. Tabiki onunla birlikte bizde ulaşıyoruz. Göze çarpan üç klasör var. “Dolmabahçe Görüntüleri”, “Ülkü Görüntüler” ve “Deniz Görüntüler”.

Dolmabahçe görüntüleri, Ak Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP genel başkanı Deniz BAYKAL arasında yapıldığı iddia edilen Dolmabahçe de ki görüşmenin görüntüleri, Ülkü görüntüleri; MHP’nin başına gelen kaset skandallarındaki görüntüler ve Deniz görüntüler ise; Deniz BAYKAL’ı koltuğundan eden görüntüler olsa gerek. Ayrıca, 17.04, 21.05 ve 24.10 isimli dosyalar dikkat çekici. Bu tarihlerde olan olaylar irdelenebilir. Ve bir kaç ses dosyası.

Olay yerine gelen, başbakan Ersoy’a haber göndererek hanımları bırakması koşuluyla onunla görüşeceğini söyler. Ancak Ersoy kabul etmez. Başbakan eve girer. Kadınları bırakmasını söyler ama Ersoy, sadece istifa edenin hanımını bırakırım der. Ancak şok bir operasyon yapan Polat, kimseyi kaybetmediği gibi, Ersoy’u da canlı olarak ele geçirir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir