Hangisinden vazgeçeceksin dediler, o hiçbirinden dedi

Cuma günleri yayınlanacak olan NBC’nin yeni dizisi Awake’in pilot bölümü bu hafta yayınlandı. Bende az önce izledim. Düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Cuma günleri yayınlanacak olan NBC’nin yeni dizisi Awake’in pilot bölümü bu hafta yayınlandı. Bende az önce izledim. Düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Aslında bu diziyi uzun zamandır bekliyordum. Bu tip mevzuları oldum bittim çok sevdiğim için, duyduğum günden itibaren beklemeye başladım.

Bir araba kazasından sağ kurtulmayı başaran bir dedektifin kazadan sonra yaşadığı ilginç bir olayı konu alan dizide ilginç bir olay yaşanmaktadır. Dedektif kaza yaptığı sırada yanında oğlu ve karısı vardır. Kazadan sonra oğlunu toprağa gömdükten sonra nasıl olduğunu bilmediği bir biçimde gözünü kapayıp açtığı zaman oğlunu yanında görür. Fakat bu sefer ölen karısıdır. Daha ne olduğunu anlamadan sabah kalktığı zaman yanında yine karısı vardır ve oğlu ölmüştür.

Dedektif Britten, iki alternatif yaşam arasında gidip gelmektedir. Her iki yaşantısında da farklı olaylar ve kişiler yer almaktadır. Her iki yaşamında da mecburen gittiği psikiyatrist diğerinin rüya olduğunu söylemekte ve beyninin yokluğunu kabul etmemek için ürettiği şeyler olduğunu söylemektedirler.

Çare çok basittir. Birisinden vazgeçecek ve olayı sonlandıracaktır. Ancak Michael, ne karısından ne de oğlundan vazgeçmeyecektir. Bedeli ruh hastalığı olsa bile bunu seve seve kabul edecektir.

Fakat her iki yaşamında da karşılaştığı olaylar arasında kurduğu bir bağlantı olayın akışını tamamen değiştirecektir. Çünkü her iki yaşamında da karşılaştığı iki vakada karşısına çıkan 611 sayısı iki yaşam arasında bir bağlantı kurmasına ve bir davada mücrim konumunda olan bir kızı kurtarmasını sağlamıştır.

Artık bu noktadan sonra yapılacak şey tahminime göre hem karısını hem de oğlunu aynı yaşamda birleştirebilmek için bir yol bulmak olacaktır. Bizde Michael’ın bu serüvenine ortak olacağız.

İzlenecek dizilerin azlığından yakınırken, üstü üste gelen dizileri hem izleyip hem de sizlerle paylaşmakta zorlanıyorum. O yüzden izlediğim her dizi ya da film hakkında yazamadığımı ifade ederek, bu diziyle de ilgili zaman zaman değerlendirme yapacağımı duyurayım.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir