Tarapaca Robotu

Atacama Dev ( İspanyolca : Gigante de Atacama ) bir antropomorfik olan geoglyph üzerinde Cerro Unitas içinde Atacama Çölü , Şili . 119 metre (390 ft) uzunluğunda dünyanın en büyük tarih öncesi antropomorfik figürüdür.

Atacama Dev ( İspanyolca : Gigante de Atacama ) bir antropomorfik olan geoglyph üzerinde Cerro Unitas içinde Atacama Çölü , Şili . 119 metre (390 ft) uzunluğunda dünyanın en büyük tarih öncesi antropomorfik figürüdür ve MS 1000 ila 1400 arası yerel sakinler için bir tanrıyı temsil eder.

Rakam, ayın nereye yerleşeceğini bilmek için erken bir astronomik takvimdi ; Bunu bilerek gün, ürün döngüsü ve mevsim belirlenebilir. Kafanın üstündeki ve yanındaki noktalar, hangi mevsimin ayla hizalanmasına bağlı olacağını söyleyecekti, bu yağışlı mevsimin çorak Atacama’ya ne zaman geleceğini belirlemede önemliydi.

Atacama Devi, son otuz yılda Atacama’da keşfedilen yaklaşık 5.000 jeogliften – manzaraya çizilen antik sanat eserlerinden – biridir. Tiwanaku ve İnka da dahil olmak üzere Güney Amerika’nın bu bölgesinde yaşayan birkaç ardışık kültürün çalışmaları olduğuna inanılıyor .

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir