Büyük Yılan Höyüğü

Büyük Yılan Höyük bir 1348 metrelik (411 m) uzunluğunda, üç-ayak-yüksek prehistorik olduğu büst tümsek bir plato üzerinde Yılan Höyük krateri boyunca Ohio Fırça Creek içinde Adams County, Ohio . Bir park içinde muhafaza Ohio Tarih Connection , bir belirlenmiş olan Ulusal Tarih tarafından İçişleri Birleşik Devletleri Bölümü . Ohio Yılan Höyük ilk olarak tarihi hacimde Ephraim ve Bey Edwin Davis tarafından anketlerden elde bildirildi Mississippi Valley Eski Eserler yeni kurulan tarafından 1848 yılında yayınlanan, Smithsonian Müzesi’nde .

Araştırmacılar farklı zamanlarda iki farklı tarih öncesi Höyüğün inşaat bağladı yerli kültürler. Başlangıçta olduğu düşünülen Adena kökenli bir 1996 Karbon tarihleme çalışması höyüğü üyeleri tarafından yaptırılmıştır inanmak akademisyenleri açtı Fort Antik kültürün 1070 CE etrafında. Daha yeni karbon partner kez daha Adena inşaat düşündüren yaklaşık 300 M.Ö. 2014 yerlerdir höyüğün inşaat yapılması. Yılan Höyük dünyanın en büyük yılan büst olduğunu.

Tüm üç parça dahil olmak üzere, Yılan Mound, yaklaşık 1.376 feet (419 m) uzanan daha fazla üç feet (30-100 cm) bir ayak daha yüksekliği değişir ve 20 ila 25 fit arasında bir genişliğe sahiptir. Merkez akışı üzerinde bir tepeden yaklaşan, bunun dayandığı arazi eğrisine Uyumlu, yılan rüzgarlar ileri ve geri fazla sekiz yüz ayak ve yedi bobinler için, ve bir üçlü sarılmış kuyruk sona erer. Ve şekli, daha çok sarımsı bir tabaka oluşmuştur kil ve kül kayaların bir tabaka ile takviye edilmiş, ve daha sonra bir toprak tabakası ile kaplandı. Bazı alimler oval özelliği güneşi, vücut içinde sembolize posit olsa yılan kafası, bir yumurta yiyen yılan temsil edebilir içi boş oval özelliği BOYU ÇÖZÜMSÜZ 120 metrelik (37 m) doğu ucunda etrafında uzanan ağzı kapalıysa bir kurbağa, yoksa sadece bir platform kalıntısı. Büst aşırı Batı özelliği üçgen Mound, tabanı ve uzun ekseni yaklaşık 31.6 feet (9.6 metre) ‘dir. Benzer yılan effigies vardır Ontario ve İskoçya .

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.