Ava giderken avlanmak bu olsa gerek

Ian McKellen ve Helen Mirren'un başrollerini paylaştığı Sahtekar (Good Liar) filmi hakkındaki bilgileri sizler için derledim.

Ian McKellen ve Helen Mirren’un başrollerini paylaştığı Sahtekar (Good Liar) filmi hakkındaki bilgileri sizler için derledim.

Good Liar, Bill Condon’un yönettiği ve yapımcılığını yaptığı ve Nicholas Searle’nin aynı isimli romanına dayanan Jeffrey Hatcher tarafından yazılan 2019 Amerikan suç gerilim filmi. Bu yıldız Ian McKellen zengin bir dul (karşılayan bir kariyer con sanatçı olarak Helen Mirren onun servetini çalmak için yaptığı planı beklenmedik barikatlar sahip olduğunu çevrimiçi) ve sonra keşfeder.

Film 15 Kasım 2019’da Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi. Eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı ve 10 milyon dolarlık bütçeye 33 milyon dolar kazandı.

Roy Courtnay, iş ortağı Vincent ile birlikte, insanları bir aldatma ve sahte kimlikler aracılığıyla mali kaynaklarına erişmeye yönlendiren, yaşlanan bir İngiliz con sanatçısıdır. 2009’da en son hedefi, Oxford’da eski bir tarih profesörü olan ve bir yıl önce kocasını kaybeden ve 2 milyon £ ‘dan fazla tasarruf sağlayan Betty McLeish.

Ian McKellen

Murray Ian McKellen (d. 25 Mayıs 1939), İngiliz oyuncu. Altı kez Laurence Oliver Ödülleri, birer kez Tony Ödülleri, Altın Küre Ödülleri, SAG Ödülleri, BIF Ödülleri, iki kez Satürn Ödülleri, dört kez Drama Desk Ödülleri, ve iki kez Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri sahibi olmuştur. iki kez Akademi Ödülleri adaylığı, dört BAFTA adaylığı ve beş Primetime Emmy Ödülleri adaylığı bulunmaktadır.

McKellen’in çalışma alanı çeşitliliği Shakespearci ve modern tiyatrodan popüler fantezi ve bilimkurguya kadar genişlemektedir. En çok bilinen rolleri Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit film serilerindeki Gandalf ve X-Men film serilerindeki Magneto ile tanınır.

Helen Mirren

Dame Helen Mirren (26 Temmuz 1945) Oscar, BAFTA, Emmy, Altın Küre ve SAG ödülü sahibi İngiliz tiyatro, film ve televizyon oyuncusu.

Mirren, Ilyena Vasilievna Mironov olarak Chiswick, Batı Londra’daki Queen Charlotte’s Hastanesi’nde dünyaya geldi. Babası Vasiliy Petrovich Mironov (1913-1980), Rus kökenli, annesi Kathleen Alexandrina Eva Matilda (d. Rogers; 1909-1980), İngiliz kökenliydi.[3] Mirren’ın baba tarafından büyükbabası Pyotr Vassilievich Mironov, bir Rus soylusu, Çarlık albayı ve diplomattı. 1917 Rus Devrimi sırasında Britanya’ya bir silah anlaşmasının müzakeresi için gelen Mironov, ailesi ile birlikte buraya yerleşti. Mirren’ın büyük-büyük babalarından Rus mareşali Mikhail Kamenski, Napolyon Savaşları kahramanlarından biridir.

Hal böyle olunca filmin sonunda insan; “ava giderken avlanmak bu olsa gerek” demeden kendini alamıyor.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir