Üzgünüz Size Ulaşamadık

Üzgünüz Size Ulaşamadık (Sorry We Missed You), Paul Laverty tarafından yazılan, yapımcılığını Rebecca O’Brien üstlendiği ve Ken Loach’ın yönettiği 2019 İngiliz-Fransız-Belçika drama filmidir. Çekimleri, Eylül 2018’de İngiltere’nin kuzeydoğusundaki Newcastle bölgesinde yapılan film, bir çok festivalde ödül aldı.

Sımsıcak bir aile dramı olan filmi izlerken, garibanın her yerde gariban olduğunu hayretle izleyecek, maddi sıkıntıların nasıl da psikolojik sorunlara sebep olduğunu görecek ve başarı için çabadan başka hiç bir şey gerekmediğini anlayacaksınız.

Ricky (Kris Hitchen) ve ailesi 2008 mali çöküşünden bu yana borçlara karşı yokuş yukarı bir mücadele veriyorlardır. Hiçbir mesleki eğitimi olmayan Ricky, şoför olarak bir franchise işe başlar. Artık kendi işinin patronu olacak Rick için bir minibüs gereklidir ancak peşinat için evde bakım hizmeti veren karısı Abbie’nin arabasını satmaları gerekmektedir. Bir kargo firmasında çalışan Ricky, teslimatlarını zamanında yapması için her zaman baskı altındadır ve geç kalırsa veya hata yaparsa para cezasına çarptırılır. Abbie ayrıca işini araba olmadan çok daha zorlu buluyor ve zorlu programı nedeniyle hastalarıyla geçirdiği zaman eksikliğinden sık sık üzülüyordur.

Bu maddi sıkıntılar yetmiyormuş gibi, ailenin ergen oğlu ve hayatı yeni yeni anlamaya çalışan kızlarının yaşadığı sorunlarla birlikte alt üst olan aile dağılıp gidecek mi yoksa düştükleri yerden tekrar kalkarak hem ailelerini kurtarıp hem de maddi sıkıntılarından kurtulabilecekler mi? İşte bu duyguyla süren filmin sonunu elbette söylemiyoruz ama sorumluluk, azim ve aile ilişkileri bağlamında bir çok mesaj içeren bu filmi ailecek izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir