Roswell Taşı

New Mexico Eyaleti (ABD) çölünde keşfedilen garip bir nesne olan "Roswell Stone", 70 yıl önce bilim adamlarını çılgın hale getiren bir uzaylı uzay aracının bir parçası olduğu söyleniyor.

New Mexico Eyaleti (ABD) çölünde keşfedilen garip bir nesne olan “Roswell Stone”, 70 yıl önce bilim adamlarını çılgın hale getiren bir uzaylı uzay aracının bir parçası olduğu söyleniyor.

Bu garip bir taş, yüzeyi çok pürüzsüz. Taş yüzün yarısının, birçok insanın Ay’ın döngüsü olduğunu düşündüğü gizemli bir sembolü vardır.

Eylül 2004’te avcı Robert Ridge, Roswell’deki UFO olayı adlı ” uzaylı karşılaşmasının ” kenarında Roswell taşını keşfetti (Roswell UFO davası, 1947).

Birçoğu bu taşın uzaylıların Dünya’yı araştırmak için 1940’larda Roswell yakınlarındaki çölde UFO’lara indiğinin kanıtı olduğuna inanıyor. Onlara göre, bu taş “Roswell’de UFO olayında” bir uzay gemisinin bir parçası olabilir veya Dünya’daki kayıp yabancıların gizemli enerjisini içeren bir nesne olabilir.

Bu nedenle, Roswell’in taşının kodunun çözülmesi durumunda, 70 yıl önce Roswell çölünde göründüğü düşünülen UFO’ların ve uzaylıların kökeninin gizemi açıklığa kavuşturulacaktır.

Bu taşın gizemini çözmek için bilim adamları röntgen ve BT taramaları kullandılar. Sonuçlar, taşın 10 yıl önce keşfedildiği sırada birçok insanın algıladığı gibi taşın manyetik özelliği olmadığını ve garip mineraller içermediğini göstermektedir.

Bilim adamlarının sonuçları, kayanın yirmi yıl önce Dünya’ya düşen uzay gemisinin bir parçası olduğuna inananları ortaya koyuyor.

Şimdiye kadar, 7 Temmuz 1947’de Roswell’deki UFO’ların gizemi hala tartışmalıdır. Buna göre, bir UFO Roswell kasabasına metal parçalar zeminde uzanıyordu. Sorumlu insanlardan gelen ilk konuşmalarda, kazayı doğruladılar ve uçan dairenin geri çağrıldığını doğruladılar. Ancak sadece birkaç saat sonra ifade, hava balonunun gökyüzünde veri toplarken çökmesinin bir parçası olan enkazın onaylanmasıyla geri çekildi ve eşlik etti.

Kazadan 30 yıl sonra, ABD istihbarat subayı Roswell’deki UFO’ların uzaylı uzay aracı olduğunu belgeleyen belgeler açıkladı. Bundan sonra, birçok tanık Roswell’in davasında gizemli koşullar hakkında konuştu. US 51’in en gizli alanının 1947’deki Roswell olayından sonra UFO’lar ve uzaylılar için bir araştırma tesisi olduğuna inanan birçok kişi var.

1996 yılında Chiseldon, İngiltere’deki engin alanda garip dev bir görüntü ortaya çıktı. (Kaynak: Crop Circles Database.)

Her ne kadar “Roswell taşı” adlı garip nesnenin uzaylı bir uzay gemisi enkazı olmadığı doğrulanmış olsa da, bilim adamları görüntülerin neden taşa oyulduğunu henüz açıklamadı. 1996 yılında Chiseldon’ın İngiltere’deki engin alanında ortaya çıkan dev görüntü ile aynı.

Bu dev, garip ve gizemli görüntülerin tüm dünyada, özellikle de Nazca Platosu, Peru’daki bir dizi görüntünün keşfedilmesi nadir değildir . Kim, onları nasıl yarattılar ve bunun amacı nedir, bilim adamlarını bulmacalamak için hala gizemli bir sorudur.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir