Tagged: Petroglif

0

Northumberland Şekilleri

Bununla birlikte, bu gelişmemiş manzara, 6000 ila 3500 yıl önce Neolitik ve Erken Tunç Çağı insanları tarafından yapılan kaya sanatı şeklinde binlerce eski işgal örneğini çok iyi barındırıyor.

0

Inga Taşı

Ingá Taş ( Pedra Inga do Portekizce) ortasında yer almaktadır Ingá Nehri küçük kenti yakınlarında Inga , 96 km João Pessoa içinde, Paraíba kuzeydoğusundaki Devlet Brezilya

0

Ennedi Kadınları

Kaya sanatı arasında hem erkeklerden hem de kadınlardan çok sayıda el izi vardı. Erkeklerin genellikle hayvanlarını koruduğu görülen bir mızrak ve kalkan tutan sığırların önünde durdukları görülür.

0

Ennedi Kaya Resimleri

Evcil hayvanlar, Ennedi Yaylası’nda tasvir edilen eserlerin yaklaşık% 55’ini oluşturuyordu. Bununla birlikte, kaya sanatı evcilleştirilmiş sığırlar üzerinde en büyük vurguya sahipti.

0

Dabous Zürafaları

Dabous Zürafalar bir olan neolitik petroglyph içinde Hava Masifi arasında Nijer bilinmeyen bir sanatçı tarafından. Tahmini M.Ö. 8000’de tamamlanan zürafa oymalar, ilk olarak 1997 yılında David Coulson tarafından siteye fotografik bir keşif sırasında belgelendi.