Herşeyi Bilen Adam (2018)

Bir süredir, kitaplardan kafamı kaldırıp şöyle güzel film izleyememiştim. Nihayet, Herşeyi Bilen Adam karşıma çıktı ve paylaşmak istedim.

Bir süredir, kitaplardan kafamı kaldırıp şöyle güzel film izleyememiştim. Nihayet, Herşeyi Bilen Adam karşıma çıktı ve paylaşmak istedim.

Herşeyi Bilen Adam, (Mr. Know-It-All – Monsieur je-sais-tout) 2018 yılında yayınlanan Stéphan Archinard ve François Prévôt-Leygonie tarafından yazılmış ve yönetilen bir Fransız dramatik komedisidir.

İnsanlara bağlanmaktan korkan bir futbol antrenörü, Asperger Sendromlu yeğeni Leonard’a kısa bir süre bakmak zorunda kalır. Çok sinirli bir bir adam olan Vincent, Leo’un yaşamına girmesiyle birlikte değişmeye başlar. İkiliye, takım doktoru olan Mathilde’nin de katılmasıyla, komik ama hüzünlü bir hikaye başlamış olur.

Asperger sendromunun adı Avusturyalı çocuk doktoru Hans Asperger’den gelmektedir. Asperger, 1944 yılında, tedavi için gelen sözel olmayan iletişim becerileri eksik, yaşıtlarıyla empati kuramayan ve fiziksel olarak sakar olan çocukları tanımlamıştır.

Eğitim filmleri, ya da öznesi çocuk olan filmler kategorisinde listeye muhakkak alınması gereken bir film olduğunu düşğndüğüm Herşeyi Bilen Adam’ı tavsiye ediyorum.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir