Breakout Kings (Kaçış Kralları)

Prison Break’in yaratıcıları Nick Santora ve Matt Olmstead’dan yepyeni bir dizi daha geldi. Dizinin ilk iki bölümünü izledim. İşte izlenimlerim.

Amerikan A&E TV kanalında yayına başlayan Breakout Kings, namı diğer Kaçış Kralları bol aksiyon ve heyecanlı bir bölümle başlıyor. Dizide masa başı göreve çekilmiş bir “US Marshall” (Charlie Duchamp) ve zimmetine para geçirmketen göz hapsinde tutulan eski bir polis memurunun (Ray Zancanelli) başını çektiği, eski suçlular ile birlikte oluşturduğu bir timin kaçakları yakalaması ele alınıyor.

Suçlular daha önce hapisten kaçmış ve daha sonra yakalanmış kişiler. Böylece kaçakların nasıl düşünüp ne yapabilecekleri tahmin edilerek ekip onları yakalamaya çalışıyor.

Burada suçluların çıkarı ne olacak derseniz? Ekipte yer alan suçlular düşük güvenlikli başka bir hapishaneye nakledilecek ve yakalanan her kaçak için aldıkları cezadan bir ay düşülecek.

Dediğim gibi ilk iki bölümü izledikten sonra bu satırları yazıyorum. Başlangıç olarak tatmin edici iki bölümdü. Ancak Prison Break’ın çıtası ortadayken, daha önce Chase denemesinin pekte tutmadığını düşünürsek çok fazla süreceğini zannetmiyorum. Her bölüm başka bir kaçak yakalanacak ve nereye kadar sürecek. Bölüm hikayelerinin dışında bir de genel hikaye ve amaç olmalı ki beğeniyle izlenmeye devam edilsin.

Bakalım izleyip göreceğiz. Eğer diziyi izlemeye devam edersem zaman zaman izlenimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir