Kamilkoç otobüslerinde internete nasıl girilir?

Bu yazımızda Kamilkoç otobüslerinden internete nasıl bağlanacağınızı anlatacağım.

Bu yazımızda Kamilkoç otobüslerinden internete nasıl bağlanacağınızı anlatacağım.

Otobüs firmalarının olmazsa olmaz hizmeti artık kablosuz internet bağlantısı ve kişisel medya hizmeti haline geldi. Öyle ki ikram edilmemesinden ziyade televizyonun çalışmamasından ya da internetin çekmemesinden şikayet edilir hale gelindi.

Şu anda ben de seyahat halindeyim. Yüksek lisans dönem sonu sınavları için Ankara’ya gitmiştim şimdi geri dönüyorum. Bu arada merak edenler için sınavların iyi geçtiğini söyleyeyim.

Anlaşılacağı üzere Kamilkoç’la seyahat ediyorum. Uzun zamandır seyahat etmiyordum. O yüzden sistemin değiştiğinden haberim yoktu. Yeni sistemi de sizinle paylaşmak istedim.

Önceden bağlanmak istediğiniz kablosuz ağ şifresizdi hemen bağlan diyordunuz ve cihazınız ağa otomatik bağlanıyordu. Herhangi bir sayfaya girmeye çalıştığınız zaman sizi bir Hotspot arayüzü karşılıyordu. Sistem sizi yönlendirerek biletiniz üzerindeki bilgilerle oturum açarak internete çıkabiliyordunuz.

Şimdi ise ağ şifrelenmiş ve bağlanmak için şifre istiyor. Bu arada otobüslerin kablosuz ağ adlarının plakaları olduğunu hatırlatalım. Şifreyi muavinden öğrendim ve genel bir şifre olduğu için paylaşıyorum.

Hasılı Kamilkoç otobüslerinin kablosuz ağ şifreleri bir kombinasyondan ibaret. Bu kombinasyon; “KK” harfleri ile kablosuz ağ adında da yazan otobüsün plakasından (00XX0000) oluşuyor.

Mesela otobüsün plakası “34AA1453” ise kablosuz ağ şifresi de “KK34AA1453” oluyor. Burada yazan harflerin büyük harflerle yazılacağını da hatırlatarak tüm seyahat halindekilere hayırlı yolculuklar dilerim.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

1 Response

  1. Sündüs dedi ki:

    Cok basarili bı firma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir