Bakış açısı

The Walking Dead’te olaylar he zamanki gibi devam etmektedir. Ancak bu bölümde yaşana bir olay, bakış açısının ne derece önem arz ettiğini gösteriyor.

The Walking Dead’te olaylar he zamanki gibi devam etmektedir. Ancak bu bölümde yaşana bir olay, bakış açısının ne derece önem arz ettiğini gösteriyor.

Kaybolan kızı arama çalışmaları devam ediyordur. Grup Benning’e gitmektedir ancak kaldıkları evde rahatları iyi olduğu için burada kalmayı istemektedirler. Ancak ev sahibi en kısa zamanda gitmelerinin daha hayırlı olacağını düşünmektedir. Çok geçmeden neden böyle düşündüğü ortaya çıkar. Samanlıkta aylakların olduğun öğrenilince onların evde yaşayanlar ve komşular olduğu öğrenilir. Hershel onları hasta olarak görmektedir. Ve hasta insanlar öldürülmez diyerek onları samanlığa koymuş ve bir çare bulunma ümidiyle besleyerek bekletmektedir.

Lori’nin hamile olduğunun ortaya çıkmasıyla gerilim dolu anlar başlamış oldu. Çünkü kadınların davranışlarının neden ve nasıl odluğunu hiç anlamazsınız. Lori’de anlamsız bir biçimde Rick’ten bunu saklıyor. Ama sonunda söylemek zorunda kalıyor.

Bu durum kaç bölümdür şartlanmış olduğumuz bir gerçeği silip süpürmüştür. Çünkü bir aylakları ölü ve tamamen öldürülmesi gereke birileri olarak görmekteyiz. Hershel ise onların aslında hasta olduğunu söylüyor. Şöyle bir kere daha düşünüldüğünde onun ne derece haklı olduğu anlaşılıyor. Hemen bu durumu güncelleyerek devam edelim.

Günümüzde aslında ne kadar yanlış olan işler sanki doğruymuş gibi bizlere yapılıyor ya da bizzat bizlere yaptırılıyor bir düşünün. İşte sürü psikolojisi bu oluyor. Herkes ne yapıyorsa sen de yap. Bu anlamda Hershel Greene’ı ayakta alkışlıyorum.

The Walking Dead’ın fazla ömrü kalmadığını öngörerek bitirmek istiyorum. Bu şekilde devam ederse sezon sonunda işini bitirirler.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir