Büyük beyin

1980’ler başlayan bir hikâyenin 21 yüzyılda ki yansımaları. Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan bir dedektif karakteridir.

1980’ler başlayan bir hikâyenin 21 yüzyılda ki yansımaları. Sherlock Holmes, Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulan bir dedektif karakteridir.

Kitapların çok satması sonucu film ve dizileri peş peşe gelir. 2009’da yapılan Sherlock Holmes filminden sonra yeniden bir dizi çekilmesine karar verilir. Ve bu dizi ortaya çıkar. İlk başta bir mini dizi olarak tasarlanan ve 3 bölümden oluşan seri gösterildikten sonra 2012 yılında gösterime başlayan bölümler ikinci sezon olarak kayda geçer.

2009 yılında gösterime giren filmde Sherlock Holmes rolünü Robert Downey Jr., Dr. John Watson’ı ise Jude Law oynamıştı. Şimdi ise Sherlock olarak Benedict Cumberbatch, Watson olarak ta Martin Freeman’ı izliyoruz.

Geçtiğimiz günlerde gösterime giren Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Gölge Oyunları) ise 2009’daki filmin devamı niteliğinde olup diziyle bir bağlantısı yoktur.
Pazar günleri BBC’de yayınlanan dizinin ilk iki bölümü geride kaldı. Allah nasip ederse, sonraki bölümleri teker teker ele alacağız. Şimdilik hiç hayal kırıklığına uğramayacağınıza garanti verebilirim.

Eğer, etkileyici zekâsıyla, soruşturmayı nasıl ilerletip, olayı çözdüğünü görmek istiyorsanız, bu büyük beyni benimle birlikte takip etmenizi öneriyorum. Çünkü sonunda olaylara bakışınızın değişeceğini garanti ediyorum.

Süleyman ÜSTÜN

Bilişim Uzmanı, Sosyolog, Kamu Yönetimi, Felsefeci ve Sinemasever

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir