4A Emekli Maaş Hesaplama Robotu

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanununun 4/a maddesi (Eski SSK) uyarınca çalışanların emekli maaş hesaplama robotu.

SSK’lı çalışanların emekli olduklarında ne kadar maaş alacakları hep bir merak konusu olmuştur. İşte bu amaçla hazırlamış olduğum bu sayfada ister bilgilerinizi girerek Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sitesinden maaşınızı hesaplatabilir, iterseniz de prim ve kazanç bilgilerinizi girerek hazırlamış olduğumuz robotumuza maaşınıza hesaplatabilirsiniz.

1. Yöntem

Emekli olduğunuzda alacağınız maaşı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın resmi sitesi üzerinde yer alan maaş hesaplama aracı ile öğrenebilirsiniz.

Bunun için; buradan ulaşabileceğiniz hesaplama aracına T.C. Kimlik Numaranızı, Sigorta Sicil Numaranızı ve Kimlik Bilgilerinizi girerek yönergeleri takip edebilirsiniz.

2.Yöntem

Eğer SGK’nın hesaplama aracı için gerekli olan bilgileri bilmiyorsanız dilerseniz sizin için hazırlamış olduğumuz robotumuza prim ve kazanç bilgilerinizi girerek de maaş hesaplaması gerçekleştirebilirsiniz.

Bu amaçla hazırlanmakta olan 4A Emekli Maaş Hesaplama Robotu çok yakında burada olacaktır.